Laptop ASUS VivoBook 15 X1504VA Intel® Core™ 7 8GB DDR4 512GB NVMe SSD 15.6" FHD
Price
524JD
- Stock: In Stock
- Brand: ASUS
- Model: ASUS VivoBook 15 X1504VA
Tags:
ASUS
, VivoBook 15
, X1504VA
, Laptop
, Intel Core 7
, 8GB RAM
, 512GB NVMe SSD
, Student Laptop
, Office Laptop
| Processor Specifications | |
| Processor Family | Intel® Core™ 7 150U |
| Processor Generation | Intel Series 1 |
| Processor Speed | Up to 5.0 GHz |
| Memory | |
| RAM - Capacity - TYPE | 8GB DDR4 |
| Storage | |
| Storage - Capacity - Type | 512GB NVMe SSD |
| Graphic Card | |
| GPU - Model - Memory | Intel Graphics - Shared IRIS XE |
| Display Specifications | |
| Display info | 15.6" FHD Display |
| Inputs & Outputs | |
| Ports | USB-A, USB-C, HDMI, Audio Jack |
The ASUS VivoBook 15 X1504VA Laptop is a stylish and powerful laptop designed for productivity, study, and everyday multitasking. Powered by the Intel® Core™ 7 processor with 8GB RAM and fast 512GB NVMe SSD storage, it delivers responsive performance for office work, browsing, streaming, and daily computing tasks. Its 15.6-inch Full HD display provides clear visuals in a slim and lightweight design.