LENOVO V15 G5-IRL LAPTOP
Price
562JD
- Stock: In Stock
- Brand: lenovo
- Model: LENOVO V15 G5-IRL
Tags:
Lenovo
, Laptop
, Business Laptop
, Full HD
, Office Laptop
, Student Laptop
, Productivity
, Daily Use Laptop
, Lenovo V15
| Keyboard Specifications | |
| Keyboard | Arabic / English |
| Keyboard Backlight | NO |
| Processor Specifications | |
| Processor Family | Intel® Core™ i7-13620H |
| Processor Generation | 13th Generation |
| Processor Speed | Up to 4.9GHz |
| Processor Cache | 24MB |
| Number of Cores | 10 Cores - 16 Threads |
| Memory | |
| RAM - Capacity - TYPE | 16GB-DDR5 |
| MONITORS INFORMATION | |
| Display Resolution | FHD+ WUXGA (1920x1200) |
| Display Size | 15.3" |
| Display Technology | IPS -60Hz |
| Storage | |
| Storage - Capacity - Type | 512 GB-SSD M.2 2242 PCIe® 4.0x4 NVMe® |
| Graphic Card | |
| GPU - Model - Memory | Intel UHD Graphic-Shared Memory-Integrated |
| Inputs & Outputs | |
| Battery Number of Cells | 47Wh (Watt-hours) |
| Inputs & Outputs | |
| Networking | Wi-Fi® 6 |
| Ports | 1x USB Type-C 1x HDMI 1x 3.5mm Headphone Jack /Microphone Jack 1x Ethernet (RJ-45) 2x USB 3.2 |
| General Information | |
| Warranty | 1 Year |
The LENOVO V15 G5-IRL Laptop is a powerful and reliable business laptop designed for productivity, multitasking, and everyday performance. Featuring a modern slim design, fast processing power, and a clear Full HD display, this laptop is ideal for students, office work, remote learning, and professional use.