Laptop MSI Cyborg 15 A13UC Intel® Core™ i7-13620H 16GB DDR5 512GB NVMe SSD RTX™ 3050 4GB 15.6" FHD IPS 144Hz
Price
671JD
- Stock: In Stock
- Brand: MSI
- Model: MSI Cyborg 15 A13UC
Tags:
MSI
, Cyborg 15
, A13UC
, Gaming Laptop
, RTX 3050
, Intel Core i7-13620H
, 144Hz IPS
, 16GB DDR5
, MSI Gaming
| Keyboard Specifications | |
| Keyboard | Arabic/English |
| Keyboard Backlight | Yes |
| Processor Specifications | |
| Processor Family | Intel® Core™ i7 |
| Processor Generation | 13th Generation |
| Memory | |
| RAM - Capacity - TYPE | 16GB DDR5 |
| MONITORS INFORMATION | |
| Display Size | 15.6" |
| Display Technology | IPS FHD 144Hz |
| Storage | |
| Storage - Capacity - Type | 512GB SSD NVMe |
| Graphic Card | |
| GPU - Model - Memory | NVIDIA® GeForce RTX™ 3050 4GB Dedicated |
| Inputs & Outputs | |
| Camera | HD Camera |
| Inputs & Outputs | |
| Networking | Wi-Fi, Bluetooth |
The MSI Cyborg 15 A13UC is a powerful gaming laptop designed for gamers and creators who need high-speed performance and smooth gameplay. Powered by the Intel® Core™ i7-13620H processor with 16GB DDR5 RAM and fast 512GB NVMe SSD storage, it delivers responsive multitasking and gaming performance. Equipped with NVIDIA® GeForce RTX™ 3050 4GB graphics and a 144Hz IPS Full HD display, it provides immersive visuals and fluid gaming in a stylish futuristic design.